Anasayfa // Kapadokya Turları // Kapadokya Balon Turu

Kapadokya'da balonla uçmak gerçekten de hayatınızın en harika deneyimi olacaktır.
Kapadokya'da  balon turu ile eÅŸsiz bir deneyim kazanmak için en uygun fiyatlar sunmuÅŸ olan Lanora Turizm Travel Agency seyahat acentamız ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eÅŸsiz güzelliklerini görme imkânı bulabilirsiniz.

1 saat 30 dakika süren balon turu, sizi Kapadokya da  yürüyerek ulaÅŸamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürür. Sabah 05.00-06.00 arası kaldığınız otelden balon araçlar ile  alınır kalkış alanına getirilirsiniz.

Kalkış alanında Balonlar hazırlanırken yolculara çay, kahve, kek, poaça... vs. türünden açık büfe hafif bir kahvaltı verilir. Yolcular bu arada balonun hazırlanışını seyretme imkânı bulurlar.

Saat 06.00 civarında balonlar havalanır. Yaklaşık 1000 feet irtifaya çıkılarak gündoÄŸumu ve genel Kapadokya manzarası seÄŸredilir. Daha sonra vadi içlerine inilerek fotoÄŸraf çekimleri için peri bacaları ve vadi manzaraları sunulur.

UçuÅŸ 1 saat   ile 1 saat 30 dakika arasında sürer.

Ä°niÅŸte ÅŸampanyalı bir kutlama yapılarak uçuÅŸ hatırası olarak yolculara uçuÅŸ sertifikası ve balon ÅŸapkası hediye edilir. Saat 08.00-08.30 arası yolcular tekrar kendi araçlarımızla otellerine bırakılır.

Toplam balon macerası yaklaşık 3 saattir.Hava Åžartlarına göre balon turları düzenlenmektedir.

 

BALONLAR NASIL UÇAR?

Balonlar doÄŸanın kanunlarından bir tanesi olan "ISINAN HAVA YÜKSELÄ°R" prensibi ile uçmaktadır. Balonun içindeki hava ısındıkça balon yükselir. Balonun içindeki hava soÄŸudukça balon alçalır. Balonu uçurmak için önce güçlü bir vantilatörle ÅŸiÅŸirilir, sonra da bu hava ısıtılır.

 

BALON UÇUÅžLARI NEDEN SABAH YAPILIR?

GüneÅŸin doÄŸuÅŸunun ardından ilk saatlerde tüm balonlar kalkıyor. Çünkü bu saatlerde en soÄŸuk, en sakin zamanıdır.

Bu tür bir hava, yumuÅŸak iniÅŸ ve maksimum yükselme kapasitesine imkan tanır.Bir de günün geri kalanını da  Kapadokyanın  diÄŸer keyifli faaliyetlerinden yararlanma imkanı olur.